"Słoń Trąbalski" z wizytą u najmłodszych

27/10/2015, Tekst: Aleksandra Szymała, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

Wizyta w naszej szkole „Słonia Trąbalskiego” związana była oczywiście z Kampanią Społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”. W miniony piątek pierwszoklasiści i uczniowie klas drugich spotkali się razem na wspólnym czytaniu. „Czarodziejski dzwonek” zgromadził dzieci przy wierszu J. Tuwima „Słoń Trąbalski”. Po wysłuchaniu wiersza dzieci dostały pierwsze zadanie. Wśród zwierząt - zabawek miały znaleźć bohatera wiersza,  a następnie odpowiednio posegregować pluszaki, dzieląc na zwierzęta wiejskie i dzikie. Słoń Trąbalski całe szczęście nie zapomniał o spotkaniu - przyjechał, ale imion dzieci niestety już nie pamiętał... Uczniowie pomagali Słoniowi na różne sposoby odzyskać pamięć: było wiązanie supełka, „dmuchanie miechem” (chustą Klanzy), oblewanie wodą. Wspólny taniec „Czterech słoni, zielonych słoni” i masażyk pleców z „idącymi słoniami” nieco poprawił słoniową pamięć, a wszystkim sprawił wiele radości, o czym możemy się przekonać oglądając galerię zdjęciową.