Wizyta nauczycielek z zaprzyjaźnionej szkoły w Třincu

30/10/2015, Danuta Ficner

W dniach od 18.10 d0 23.10. 2015r. mieliśmy przyjemność gościć, w ramach stażu zagranicznego, dwie nauczycielki: Annę Raab oraz Nikolę Bieleszovą ze Speciální škola w Třincu. Przez cały tydzień panie miały okazję uczestniczyć w zajęciach naszej szkoły, m.in. brały w lekcjach z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, zajęciach z korekcji wad wymowy, biofeedbacku, rewalidacyjno-wychowawczych, z kynoterapii. Odwiedziły także nasz ośrodek hipoterapii. Wraz z naszym zespołem "Baj" brały udział w wyjeździe do Starochorzowskiego Domu Kultury w Chorzowie, gdzie odbył się Festiwal Otwartych Serc, w którym nasz zespół brał udział i zajął I miejsce. Uczestniczyły w zajęciach z bocce. Mogły także zapoznać się z okolicą Rybnika oraz odwiedziły Rudy. Mamy nadzieję, że pobyt w naszej szkole przybliżył im specyfikę naszej szkoły i metody jakimi posługujemy się w procesie nauczania naszych uczniów i wzbogacił ich warsztat pracy.