Mityng Pływacki - ZAPROSZENIE

14/11/2015, SZS-P

20 listopada 2015 r. na Krytej Pływalni MOSiR-u w Rybniku - Boguszowicach ok. 140 sportowców Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska - Śląskie będzie miało okazję podsumować całoroczny cykl treningów pływackich podczas XXIII Regionalnego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych. Tegoroczną imprezę honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Rybnika Piotr Kuczera.

Od ponad 20 lat ogranizatorem tych cyklicznych zawodów jest Klub Olimpiad Specjalnych PROMYK Rybnik we współpracy ze Specjalnym Zespołem Szkolno Przedszkolnym, Oddziałem Regionalnym Olimpaidy Specjalne Polska Śląskie. Imprezę wspierać będą wolontariusze Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Podczas tegorocznego mitygu pływacy będą rywalizować w nastepujących konkurencjach, na danych dystansach:

25m st. dowolny, 50m st. dowolny, 100m st. dowolny, 200m st. dowolny, 25m st. klasyczny, 50m st. klasyczny, 100m st. klasyczny, 200m st. klasyczny, 25m st. grzbietowy, 50m st. grzbietowy, 25m st. motylkowy sztafeta 4x25 st. dowolny, sztafeta 4x50m st. dowolny.

Dla zawodników o niższych możliwościach: 15m z pomocą sprzętu pneumatycznego, 25m z pomocą sprzętu pneumatycznego, 15m z asystą /bez sprzętu pneumatycznego.

Podczas zawodów kibicować będziemy wszyskim sportowcom, wśród których swoje, zdobyte podczas treningów umiejętności zaprezentują także i nasi uczniowie - zawodnicy działąjącego przy naszej szkole Klubu Olimpiad Specjalnych PROMYK Rybnik. POWODZENIA!!!

Imprezę finansowo wspierają:

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!