Figloraj

20/09/2010

ZAJĘCIA   RUCHOWE  W  „FANTASY PARKU”

W każdy czwartek przedszkolaki i najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej uczestniczą w zajęciach ruchowych na placu zabaw w „Fantasy Parku”, który mieści się w centrum rozrywkowo-handlowym Plaza. Jest to forma aktywności fizycznej pozwalająca zaspokoić naturalną potrzebę ruchu niezbędną dla harmonijnego rozwoju każdego dziecka.

Ruch natomiast jest zabawą, która daje przeżycie radości i dzielenia jej z innymi, co jest dla dzieci upośledzonych jedną z najważniejszych rzeczy.

Ruch przyczynia się do zmiany nastroju na pozytywny, daje możliwość odreagowania napięć w ciele i psychice, przyczynia się do pozbycia nadmiaru energii i agresji, a przede wszystkim pozwala na otwarcie się, uaktywnienie osób nieśmiałych, zahamowanych.

Niektórzy z naszych uczniów poczynili bardzo duże postępy w zakresie rozwoju emocjonalno-społecznego oraz sprawności ruchowej. Przejawia się to w łatwiejszym i szybszym nawiązywaniu kontaktów z innymi osobami, w uczestnictwie we wspólnej zabawie, w większym zaufaniu do własnych możliwości.

Zajęcia w Plazie są naprawdę dobrą zabawą, o czym świadczą  uśmiechnięte twarze dzieci.

Bardzo Dziękujemy Dyrekcji „Fantasy Parku” za umożliwienie bezpłatnego korzystania z placu zabaw.

Przygotowała: Aleksandra Szymała