Odwiedziny Świętego Mikołaja

09/12/2015, Tekst: Ilona Kobus, zdjęcia: Magdalena Kasprzak
    „Hu hu ha, tra la la co to za Mikołaj” - słowami tej piosenki uczniowie Specjalnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przywitali Świętego Mikołaja, który w miniony poniedziałek przyjechał do nich z wizytą.

Nic dziwnego, bo w tym roku wszystko układa się nie po myśli Starszego Pana w czerwonym stroju. Śniegu brakuje, sanie można odstawić do lamusa, a Renifery nie chcą podróżować  samochodem. Za to chętnie wsiedli do niego nowi asystenci Św. Mikołaja, czyli diabelso-anielska ekipa, która…jeszcze bardziej utrudniła mu życie. Diabły „kłamały”, że uczniowie byli niegrzeczni, anioł z kolei twierdził, że wszyscy zaliczyli wręcz „anielski” rok. Mikołaj postanowił jednak osobiście (a raczej za pośrednictwem nauczycieli) dociec jak to z uczniami było naprawdę…..

Trochę „grzeszków” się uzbierało, ale wszyscy, głośno i stanowczo obiecali, że w nowym roku będzie znacznie lepiej. Mikołaj, znany ze swojej dobroduszności chętnie więc obdarował uczniów słodkimi podarunkami.

Wizyta Świętego Mikołaja odbyła się w ramach cotygodniowego szkolnego spotkania  z piosenką, przygotowywanego i prowadzonego przez panie: Agnieszkę Antosz, Agnieszkę Malinowską i Joannę Sobik. Uczniowie pięknie zademonstrowali swoje umiejętności - śpiewali i tańczyli, świetnie się przy tym bawiąc. Na zakończenie wspólnie obejrzeli film pt. „Prawdziwa historia o Świętym Mikołaju”.

Od odwiedzin Mikołaja minęło zaledwie kilka dni, a uczniowie już czekają z niecierpliwością na kolejne, nucąc ulubioną ostatnio piosenkę:

„Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem,
Bo gdzieś zgubił saneczki w tę mroźną pogodę.

Hu hu ha, tra la la co to za Mikołaj?
Hu hu ha tra la la co to za Mikołaj?....”

Mikołaj i jego asystenci: Joanna Kuchcik, Zofia Stachoń, Ilona Kobus, Adam Rek, Monika Karkowska-Kościcka, Aleksandra Szymała, Tomasz Ganobis