My się zimy nie boimy…

20/02/2011, Katarzyna Ganobis, zdjęcia: Tomasz Ganobis

Zima króluje od grudnia i jak na razie nie zamierza się skończyć. Wręcz przeciwnie, sypnęła śniegiem i szczypie mrozem.

Ale my się zimy nie boimy a nawet bardzo ją lubimy- tak mogły by powiedzieć dzieci z przedszkola i  uczniowie  szkoły podstawowej, którzy uczestniczyli 16 lutego w edukacyjnym konkursie „Cztery pory roku-zima”. Konkursowe zadania dotyczyły zimowego ubrania oraz zabaw i sportów zimowych. Nie zabrakło również piosenek i zabaw ruchowych związanych z tą porą roku. Pani Zima ,która przybyła w tym dniu do szkoły, była mile zaskoczona wiedzą i umiejętnościami  uczestników konkursu.Za wykonane zadania przydzielała śnieżne kule a na koniec wręczyła pamiątkowe dyplomy i owocowe soki.

A nam nie pozostaje nic innego, jak korzystać z uroków zimy i wypatrywać wiosny.