Wielkanocne zajęcia dydaktyczne

20/03/2016, Tekst, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

W okresie  przedświątecznym, jak co roku, tematyka zajęć dydaktycznych we wszystkich zespołach klasowych poświęcona była zwyczajom oraz tradycjom wielkanocnym. Uczniowie, za pośrednictwem szeregu ciekawych metod i form pracy, uczyli się, bądź przypominali, jakie potrawy królują na świątecznych stołach, co to jest palma wielkanocna, co zawiera koszyczek ze "święconką", no i co oznacza Śmigus Dyngus:). Zajęcia plasyczne, czy techniczne zdominowały prace związane z przygotowaniem kartek na wielkanocny konkurs plastyczny, malowanie pisanek oraz wykonywanie przeróżnych ozdób wielkanocnych. Te ostatnie posłużyły do dekoracji pomieszczeń szkolnych. W kuchni dydaktycznej starsi uczniowie przygotowywali zaś świąteczne smakołyki. Uzupełnieniem świątecznych ośródków pracy, będzie tradycyjna lekcja muzealna, przeprowadzona przez przcowników Rybnickiego Muzeum.

Zapraszamy do galerii, w której na zdjęciach uwieczniono jedną z lekcji o tematyce wielkanocnej w kl.Ia oraz IIa SP.