Z wędrówką po Polsce

20/11/2009

20 listopada odbyła się w naszej szkole lekcja z zakresu edukacji patriotycznej pt.: "Z wędrówką po Polasce". Prócz naszych uczniów udział w niej wzięli uczniowie ze szkoły podstawowej nr 7 w Rybniku oraz z Rudy Śląskiej.

Dzieci, jak sam temat wskazuje, odbyły podróż po naszym kraju rozpoczynając ją w Rybniku by poprzez góry, Warszawę, Mazury, Pomorze i Wielkopolskę powrócić na Śląsk. Uczniowie min. zapoznali się z mapą Polski, dowiedzieli się czym zajmują się górale, z czego słyną Mazury, co można robić nad Bałtykiem a także skąd wzięła się Syrena w herbie Warszawy.
Wiele radości dostarczało również dzieciom przemieszczanie się z miejsca na miejsce gdyż w wyobraźni korzystały z różnego rodzaju środków transportu, i tak np. na Mazury płynęły łódką, do Warszawy jechały pociągiem, a z nad morza na Śląsk dzieci leciały samolotem z międzylądowaniem w Wielkopolsce w celu uzupełnienia zapasów paliwa.

Lekcję przygotowały i prowadziły:
Martyna Płonowska-Troszka i Lucyna Łazarska.