Introligatorskie zajęcia w bibliotece

24/04/2016, Tekst, zdjęcia: Elwira Skutek

W dniu 19 kwietnia 2016r., tak jak i w lutym, starsi uczniowie naszej szkoły spotkali się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rybniku na lekcji bibliotecznej oraz zajęciach introligatorskich. Celem zajęć było zapoznanie się z dużą ofertą rozmaitych pozycji książkowych znajdujących się w bogatym zbiorze bibliotecznym, od bajek dla najmłodszych po literaturę piękną, od wydań bardzo starych po współczesne wydawnictwa. Uczniowie z dużym zaciekawieniem wsłuchiwali się w historię o książce zaprezentowaną przez panią bibliotekarkę. Uczniowie mieli także możliwość zwiedzić bibliotekę, wędrowali między regałami z książkami, a następnie wypożyczali, te które ich zainteresowały. Po zapoznaniu się z nimi w szkole oddali książki podczas następnego spotkania w bibliotece. Podczas tej wizyty grupa wzięła udział w zajęciach introligatorskich. Uczniowie zapoznali się z nową techniką ozdabiania papieru. Praca plastyczna z wykorzystaniem wody, tuszu i patyczków okazała się prosta, a jednocześnie bardzo efektowna.

Za jakiś czas znowu spotkamy się w bibliotece!