Dzień Ziemi 2016

27/04/2016, Tekst: Adam Jurzysta

Jak wiecie każdego roku 22 kwietnia obchodzimy na całym świecie Dzień Ziemi. Obchody Dnia Ziemi, mają na celu upowszechnianie problemów współczesnej ekologii, inicjatyw na rzecz ochrony środowisk oraz promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Jest to również swego rodzaj protest przeciwko dalszemu niszczeniu naszego środowiska.  W naszej szkole również uroczyście obchodziliśmy Dzień Ziemi. W tym dniu uczniowie zdobywali  tytuł Strażnika Ziemi ale żeby to zrobić musieli  wykazać się swoją wiedzą na temat naszej planety np. rozpoznając m. in. dźwięki natury czy umiejętnie segregować śmieci . Po  bezbłędnym wykonaniu wszystkich zadań sprawdzających wiedzę o ziemi uczniowie złożyli uroczystą przysięgę „Strażnika Ziemi”