Relacja z DNIA OTWARTEGO naszej szkoły

14/05/2016, Tekst: Ewelina Jagieło, zdjęcia. M. Dudek, A. Jurzysta

Dnia 6 maja 2016r. w ramach  I Rybnickich Dni Integracji w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Stanowił on element SZTAFETY, którą rozpoczęło symboliczne przekazanie KLUCZA do bram naszego miasta (więcej o spotkaniu w Urzędzie Miasta tutaj.)

Rozpoczynającege nasz Dzień Otwarty przekazanie klucza odbyło się za pośrednictwem podpopiecznych Ośrodka Leczniczo - Rehabilitacyjnego im. Jana Pawła II w Rybniku.

W tym dniu mieliśmy ogromną przyjemność przywitać i zaprezentować ofertę naszej placówki licznie przybyłym gościom. Cieszymy się tym bardziej, że wspólnie spędzony czas owocował radością i uśmiechem, a nasi podopieczni mieli okazję integracji ze społecznością lokalną. Przybyli goście wzięli udział w zabawach muzyczno- ruchowych z elementami Komunikacji Alternatywnej i Wspomaganej, w zajęciach kynoterapeutycznych, w zajęciach z zakresu aromaterapii, w różnych formach zajęć plastycznych oraz wspólnych zabawach ruchowych z elementami Integracji Sensorycznej. Dodatkowo można było zwiedzić naszą placówkę i poznać specyfikę pracy szkoły i przedszkola. Nasi nauczyciele chętnie dzielili się swoim doświadczeniem i wiedzą dotyczącą pracy z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną, w czym pomagali im nasi uczniowie zachęcając do wspólnej zabawy i nauki.
      Dnia 9 maja 2016. z kolei klucz z naszej placóki sztafetą powędrował do SOSW w Rybniku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom,

zarówno tym dużym, jak i tym mniejszym,
za odwiedziny i wspólną zabawę!!!