Wycieczka do Rud

31/05/2016, Tekst,: Alekesndra Szymała, zdjęcia; Henryk Tkocz

20 maja uczniowie z zespołów rewalidacyjno - wychowawczych oraz uczniowie kl. II SP , a także przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami byli na wycieczce w Rudach. Okolice Rud Wielkich to nie tylko zabytkowe perełki regionu, ale również przepiękne tereny Parku Krajobrazowego i Rezerwatu Przyrody. Różnorodność fauny i flory tych terenów stanowi niezwykłą atrakcję dla wielbicieli przyrody. Spacerując po parku mogliśmy podziwiać piękne różaneczniki, drzewa, stawy. Po spacerze wypoczęliśmy w ogródku przy Restauracji „Pod Dębami”, gdzie posililiśmy się ogromnymi, pysznymi lodami.  Zwiedziliśmy także przepiękną Bazylikę Matki Bożej Pokornej.  Na koniec było pamiątkowe zdjęcie przy najstarszym drzewie w pocysterskim parku (dąb Cysters, ok. 450 lat). Wspaniałym rodzicom dziękujemy za udział w wycieczce i stworzenie serdecznej, rodzinnej atmosfery. Zapraszamy do fotogalerii - tutaj ukłon dla pana Henryka-taty Mateuszka, który był  naszym fotoreporterem.