22/08/2016, SZS-P

Informacja dotycząca Rządowego programu pomocy uczniom w 2016/2017 r.    „WYPRAWKA SZKOLNA”.

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w 2016/2017 r.  będzie kontynuowany Rządowy program pomocy uczniom „Wyprawka szkolna”.

W przypadku uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym lub znacznym, dofinansowanie obejmuje również zakup materiałów edukacyjnych.

Materiały edukacyjne dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym lub znacznym są to, w szczególności, książki pomocnicze, karty pracy, ćwiczenia rewalidacyjne oraz opracowania wykorzystywane w edukacji przedszkolnej, które są wykorzystywane przez nauczycieli w procesie kształcenia tych uczniów.

Równocześnie uczniowie z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniowie z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym lub znacznym uczęszczający do klasy I szkoły podstawowej mają prawo do otrzymania pomocy w formie pełnego dofinansowania do zakupu materiałów edukacyjnych, w przypadku gdy uczniowie ci nie korzystają z podręcznika do zajęć z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej, zapewnionego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania.

Wysokość dofinansowania:

Szkoła podstawowa dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym/znacznym
– klasa I, II, III – 175zł,

– klasa VI – 225zł,

Gimnazjum dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym/znacznym
–   klasa  III  – 225zł,

Projekt programu znajduje się na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej  – projekty aktów prawnych - Projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów dydaktycznych. ZOBACZ TUTAJ.

Wnioski należy złożyć do dnia 9 września 2016r. w sekretariacie szkoły lub u wychowawców.