"Pożegnanie lata" na hipoterapii

20/09/2016, Tekst: Magdalena Kasprzak, zdjęcia : Joanna Ibrom- Miler

Uczniowie młodszych klas wraz z rodzicami oraz nauczycielami spotkali się podczas integracyjnego grilla, by wspólnie "pożegnać lato". Spotkanie  odbyło się w ramach szkolnych zajęć hipoterapii w ośrodku Animaloterapii w Niedobczycach.  Nim  wszyscy przystąpili do wspólnej biesiady i zabawy, na zebranych czekało zadanie - rozwiązać pewną krzyżówkę. Kolejne hasła stanowiły różnego typu zadania tematyką nawiązującą do koni i konnej jazdy. Dzieci, a także ich opiekunowie, mieli okazję wykazać się wiedzą z zakresu końskich części ciała, przyborów do czyszczenia, czy akcesoriów do jazdy. Nie obeszło się także bez liczenia, rozpoznawania liter, no i pisania. Kiedy już powtało hasło końcowe - "POŻEGNANIE LATA" uczestnicy mogli  wreszcie przystąpić do zabawy i jedzenia kiełbasek:) Rodzice mieli możliwość poobserwować swoje pociechy podczas jazdy na koniu, bądź w trakcie czyszczenia zwierzęcia. W wolnej chwili  dzieci chętnie puszczały ogromne bańki lub wraz z rodzicami poznawali tajniki gry w bocce.

Zarówno pogoda jak i humory dopisały zatem imprezę można uznać za bardzo udaną. Dziękuję wszystkim za aktywną i wspólna a zabawę, a panu Wiesławowi za pomoc w "grillowaniu" !!!  Magdalena Kasprzak