Zwiedzaliśmy Zoo w Chorzowie

29/09/2016, Tekst: Joanna Ibrom - Miller, zdjęcia: J.Ibrom - Miler, D. Bajak

W dniu 23 września młodsza część uczniów naszej szkoły (grupa przedszkolna, IIa, IIIa IIIc, IIId oraz dwoje uczniów z Vc) odwiedziła Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie. Dzięki uprzejmości dyrekcji Zoo mogliśmy wjechać na teren zoo, co było dla nas dużym ułatwieniem. Dzieci wraz z opiekunami mogły zobaczyć wiele gatunków zwierząt  dużych i małych. Największe wrażenie oczywiście zrobiły na  dzieciach duże zwierzęta takie jak nosorożce, żyrafy czy niedźwiedzie, wielbłądy. Jednakże dużym zainteresowaniem cieszyły się również zebry, tygrysy, gepardy, oraz inne małe ssaki takie jak Lemury wydry i małpki Miko. W akwarium dzieci widziały również węże, pająki i gekony. Podczas spaceru po zoo był też czas na wspólny posiłek na  wolnym powietrzu, tym bardziej przyjemny że pogoda w tym dniu dopisała. Na koniec każde z dzieci otrzymało upominek w postaci pięknie ilustrowanego przewodnika i książeczki edukacyjnej. Dzieci wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone.