Jesień w lesie

13/11/2016, Tekst: Katarzyna Ganobis, zdjęcia: Joanna Ibrom Miler

Pod takim tytułem odbyła się 8 listopada jesienna edycja konkursu edukacyjnego „Cztery pory roku”.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej.

Tak jak zwykle było rozpoznawanie, nazywanie, liczenie, segregowanie i układanie wzorów. Tym razem uczniowie ćwiczyli te umiejętności z wykorzystaniem jesiennych leśnych skarbów tj. kolorowych liści, żołędzi, kasztanów, jarzębiny, bukowych orzeszków, szyszek itp. Uczestnicy konkursu przypomnieli sobie jak trzeba ubrać się na jesienny spacer, a także jakie zwierzęta można zobaczyć w lesie. Na pamiątkę wszystkim klasom zostały  jesienne „ludziki”.

Po takim konkursie aż chce się iść do lasu. Szkoda tylko że w lesie już trochę smutno i szaro, ale i tak gdy tylko pogoda na to pozwoli nasi uczniowie na pewno się tam wybiorą.

Konkurs przygotowały i prowadziły panie: Katarzyna Ganobis, Aleksandra Szymała i Beata Liszka. Prezentacje multimedialne wykorzystywane w czasie konkursu przygotował pan Tomasz Ganobis.