Po raz XXIV współorganizowaliśmy Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych

30/11/2016, Tekst, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

Dnia 25 listopada 2016r. kolejny raz spotkaliśmy się na Pływalni Krytej MOSiR-u w Rybniku - Boguszowicach, gdzie odbył się XXIV Śląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych. Honorowy Patronat nad zawodami objął Prezydent Miasta Rybnika Piotr Kuczera. Podczas zawodów organizator - Klub Olimpiad Specjalnych PROMYK Rybnik gościł ponad 140 pływaków z całego Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska - Śląskie. W tym miejscu warto dodać, że ekipa gospodarza mityngu liczyła, aż 30 sportowców!

W obecności zaproszonych gości, widowni pełnej kibiców, no i oczywiści naszych wspaniałych sportowców i ich trenerów, uroczyście rozpoczęto zawody. W imieniu zawodników przysięgę złożył uczeń SZS-P Piotr Ogonpoczet flagowy, w skład którego weszli zawodnicy Aleksandra Kapusta i Piotr Malinowski,  trenerzy: Anetta Gawrysiak i Adam Drynda oraz koordynator wolontariatu Damian Kania, uroczyście wciągnął flagę Olimpiad Specjalnych. Oficjalnego otwarcia mityngu dokonał natomiast Wiceprezydent Miasta Rybnika Piotr Masłowski.

Rywalizacja pływaków, w oparciu o oficjalne przepisy sportowe Olimpiad Specjalnych, toczyła się w następujących stylach, na dystansach:

25m st. dowolnym, 50m st. dowolnym, 100m st. dowolnym, 200m st. dowolnym,

25m st. klasycznym, 50m st. klasycznym, 100m st klasycznym, 200m st. klasycznym,
25m. st. grzbietowym, 50m st. grzbietowym,
25m st. motylkowy. Odbyły się także sztafety 4x25m st. dowolnym.
Zawodnicy o niższych możliwościach walczyli o medale na dystansach  15m z pomocą sprzętu pneumatycznego,
25m z pomocą sprzętu pneumatycznego oraz 15m z asystą /bez sprzętu pneumatycznego.

Nad regulaminowym przebiegiem zawodów czuwał pan Adam Rek, o bezpieczeństwo zadbał rybnicki WOPR oraz Rybnicki Sztab Ratownictwa, a sędziowskich obowiązków podjął się tradycyjnie pan Aleksander Bielecki, i w tym miejscu szczególne podziękowania tej ekipie za wieloletnie wsparcie  naszych mityngów.

Rywalizacja toczyła się niezwykle zacięcie i emocjonująco, co komentowali na bieżąco konferansjerzy pani Ewelina Jagieło oraz pan Adam Jurzysta. Relacjonowanie rywalizacji naszych pływaków jest szczególnie ważne z uwagi na liczne grono kibiców, które rok rocznie odwiedza naszą imprezę, dopingując gorąco wszystkich startujących. Kibicowaniu towarzyszy zawsze konkurs kibica, który i w tym roku miał swoje miejsce, o co dbają panie Agnieszka Antosz i Joanna Ibrom - Miler. Widownia pływalni była wypełniona po same brzegi, a wśród kibiców można było spotkać uczniów rybnickich szkół podstawowych oraz gimnazjalnych, uczestnioków WTZ, rodziców naszych sportowców oraz sympatyków Olimpiad Specjalnych. Serdecznie dziękujemy za niesamowite wsparcie jakie kolejny raz daliście naszym pływakom!!!

Organizator imprezy, współorganizatorzy: Specjalny Zespół Szkolno - Przedszkolny w Rybniku, MOSiR Rybnik wraz z wolontariuszami Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, jak zwykle stanęli na wysokości zadania umożliwiając sportowcom Olimpiad Specjalnych rywalizację na najwyższym poziomie organizacyjnym. Nie byłoby to możliwe bez finasowegowsparcia Urzędu Miasta Rybnika, Firmy EDF Polska oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Wszystkim wpierającym realizację tego wartościowego przedsięwzięcia, w imieniu organizatora, serdecznie dziękujemy!!! Kolejny raz daliście naszym wspaniałym sportowcom możliwość pokazania swoich umiejętności, przeżywania szeregu emocji wynikających z rywalizacji, zdobycia medalu, poczucia dumy i "bycia dzielnym w swym wysiłku".

JESZCZE RAZ OGROMNE DZIĘKI !!!

FOTOGALERIA CZ.I

FOTOGALERIA CZ.II