Dla Szanownych Gości

06/02/2017, Tekst: Iwona Jonderko, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

3 lutego 2017 roku, w progi naszej szkoły, zawitali wielce Szanowni Goście. Odpowiedzieli na zaproszenie Pani Dyrektor, która stworzyła okazję, aby podziękować wszystkim, którzy czerpiąc z bogactwa swego serca nie szczędzą dla nas dobroci, sił i czasu.

Dla szczególnych Gości  wystąpili: BAJ ze spektaklem ,,Otwórz swe serce” oraz uczniowie w instrumentalnej interpretacji kolęd, a także gimnazjalista Piotr Ogon, który wykonał kolędę "Cicha noc" w języku polskim i angielskim.

Na prośbę Pani Dyrektor spotkanie zakończył solowy występ jednego spośród gości -  pana Mieczysława Błaszczyka, który, przy akompaniamencie naszego muzyka pana Dariusza Panka, wykonał niezwykle wzruszający utwór "Modlitwa" Bułata Okudżawy.

Swą obecnością zaszczycili nas:

Małgorzata Piaskowy - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Rybnika

oraz

Elżbieta Piotrowska (Prezes Stowarzyszenia OLIGOS), Aleksandra Ziółkowska (p/o kierownika WTZ II w Rybniku), Justyna Czorny (Muzeum w Rybniku) , Joanna Błażyca (Dyrektor ZS-P nr 1 w Rybniku), Hanna Grzelec (Przewodnicząca Zarządu Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty w Rybniku), Grażyna Paś (Dyrektor Ośrodka Leczniczo - rehabilitacyjnego dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo i umysłowoim. Jana Pawła II w Rybniku), Dorota Trzeciak (Wicedyrektor ZS-P nr 5 w Żorach), Beata Goworowska (nauczyciel ZS-P nr 5 w Zorach), Magdalena Łata - Kunert (Kierownik działu rehabilitacji i odnowy biologicznej BUSHIDO w Rybniku),  Arkadiusz Skowron (Wicedyrektor MOSiR w Rybniku), Andrzej Wojaczek (Radny Miasta Rybnika), Jerzy Lazar (Radny Miasta Rybnika), Mieczysław Błaszczyk (Kierownik Klubu Kultury "Harcówka"), Ks. Piotr Nadrowski (duszpasterz parafii Św. Jadwigi w Rybniku), Adam Kocjan (Dyrektor PPP w Rybniku), Paweł Kaszyca (Dyrektor ZS nr 3 w Rybniku), Jarosław Tobiasz (Kierownik ŚDS w Rybniku),  Karol Kargul (Wolontariusz Roku 2016, Kategoria Senior).