,,Oswoić niepełnosprawność"

09/02/2017, Iwona Jonderko, zdjęcia Małgorzata Dudek

9 lutego 2017 roku odbyło się kolejne spotkanie z serii ,,Oswoić niepełnosprawność”. Tym razem na nasze zaproszenie odpowiedzieli uczniowie klasy V c -  Zespołu Szkół Nr 5 w Żorach, pod opieką pań Beaty Goworowskiej i Gabrieli Panek.

Wizytę rozpoczęli od zapoznania się z organizacją dnia w szkole, nauczanymi przedmiotami i prowadzonymi specjalistycznymi zajęciami. Następnie mieli okazję do obejrzenia niektórych gabinetów i prowadzonych zajęć. Goście mogli spróbować aktywności podczas terapii aktywności sensorycznej i stymulacji polisensorycznej. Zapoznali się z alternatywnymi formami komunikacji oraz metodą biofeedback.

W tym czasie do występu, przygotował się zespół BAJ, który po raz ostatni wystąpił z spektaklem jasełkowym ,,Otwórz swe serce”. Przedstawienie było również wstępem do zajęć muzyczno – teatralnych, opartych na czterech żywiołach. Wszyscy uczniowie podzieleni na cztery grupy, na własny sposób – muzycznie i ruchowo, zinterpretowali żywioły.

Niepowtarzalna różnorodność działania kolejny raz potwierdziła, że chociaż jesteśmy różni to jednak równi.