Zima w lesie

24/02/2017, Katarzyna Ganobis, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

W środę 22 lutego uczniowie SP wybrali się na spacer (wirtualny) do zimowego lasu.

Na początek rozgrzewka - „test” wiedzy o zimie. Następnie uczestnicy musieli odpowiednio się ubrać na zimową wycieczkę oraz wybrać potrzebny sprzęt sportowy. W lesie podziwiali sarny, zające, lisa a nawet dziki (oczywiście z bezpiecznej odległości) oraz próbowali rozpoznać tropy tych zwierząt. Uczniowie pomogli też leśniczemu w zawiezieniu karmy do paśnika. A na koniec, jak na prawdziwy zimowy spacer  przystało, ulepili bałwana.

Wszystko to w ramach kolejnego konkursu edukacyjnego „Cztery pory roku”- „Zima w lesie”.

Konkurs przygotowały i prowadziły panie: Katarzyna Ganobis, Anna Szczęsny, Ilona Kobus, Małgorzata Dudek.

Oprawa muzyczna: Dariusz Panek.

Prezentacje multimedialne: Tomasz Ganobis.