Zwiedzaliśmy ogrody Kapias

10/05/2017, Tekst, zdjęcia: Monika Karkowska - Kościcka, Beata Liszka

Dnia 08 maja 2017 r. wychowankowie przedszkola i uczniowie kl. IIa, IIIa i IIIb  odbyli podróż do przepięknie zaaranżowanych tematycznie małych ogródków  w Ogrodzie Kapias. Mogliśmy podziwiać różnorodność roślin ich kolorów oraz dodatków w postaci figurek, budowli ogrodowych nie tylko z kamienia, ale i pięknie wykonanych baldachimów z drzew.   Pięknie zaaranżowane ogródki miały swoje magiczne i bajkowe nazwy takie jak: „Zakontek ciszy”-budzący się z zimowego letargu, „Ogród wiejski”- z pięknym oczkiem wodnym i starą chatą, „Zimowy ogród” –z dużymi saniami/ławkami,   „Chiński ogród”- z kwitnącym symbolem Chin śliwą , magiczny „Ogród Angielski” z cudownymi lustrami i wiele innych zakonów. Polecamy i na pewno tam wrócimy o innej porze roku:)