Spotkanie z "Dobrym Pasterzem"

15/04/2011, Tomasz Ganobis, zdjęcia: Dorota Bajak i Tomasz Ganobis

W piątek 15 kwietnia na spotkanie z przedszkolakami przybył ks. Diakon Tomasz, który odbywa swój staż diakonacki w parafii św. Jadwigi w Rybniku na Nowinach. Celem  spotkania  było  przybliżenie  dzieciom osoby sługi Bożego Papieża Jana Pawła II - Pasterza całego Kościoła.

Katecheci: pani Iwona Jonderko oraz pan Tomasz Ganobis razem z księdzem diakonem przedstawili na czym polega praca pasterza w górach i omówili  jakie obowiązki wykonuje Papież. Przedszkolaki wysłuchały fragmentu Ewangelii o Dobrym Pasterzu, wykonały wspólną pracę plastyczną oraz zobaczyły teledysk do piosenki Magdy Anioł „Lolek”.

Na koniec zostały zaprezentowane prace plastyczne przygotowane przez wszystkie grupy przedszkola do szkolnej galerii o Papieżu Janie Pawle II.