"Żyjemy zdrowo i bezpiecznie"- XVI edycja konkursu

18/05/2017, Tekst: "SZKOL-MED", zdjęcia; Magdalena Kasprzak

12 maja 2017 - Światowy Dzień Pielęgniarki.  Z tej okazji pielęgniarki  NZOZ „Szkol-Med.” z pomocą nauczycieli szkoły zorganizowały po raz XVI konkurs „Żyjemy zdrowo i bezpiecznie”. Tegorocznemu konkursowi   przewodniczyło  hasło roku  „Depresja-porozmawiajmy o niej”.

Na wstępie  Dyrektor Lucyna Ibrom powitała wszystkich zebranych gości i uczestników, a następnie w imieniu społeczności szkolnej złożyła życzenia pielęgniarkom i wraz z Wicedyrektorem Danutą Ficner wręczyły kwiaty i piękne  kartki. Odśpiewano  tradycyjne „Sto lat”:)
    Depresja to problem aktualny i trudny ale  jak się okazało ,nie dla naszych podopiecznych i nauczycieli z zespołu „BAJ”  co udowodnili w przedstawieniu „Deszczowy poranek”  Dobra zabawa, radość, przyjaciel, wspólna piosenka są  idealną receptą na każdy trudny nastrój:)
     Po przedstawieniu  – znikły smutne minki, a uśmiech zagościł nawet na dekoracji:) W tak dobrym nastroju rozpoczęły się zmagania uczniów w różnych konkurencjach dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa: prawidłowego odżywiania, higieny, znajomości różnych dyscyplin  sportowych, wiedzy z zakresu ruch drogowego, w tym  znajomości numerów alarmowych. W trakcie konkursu nastąpiła degustacja zdrowych kanapek, a uczniowie głębiej niepełnosprawni smakowali miksy zdrowych produktów. Całość przeplatana była tematycznymi  piosenkami i ćwiczeniami ruchowymi prowadzonymi przez nauczycieli panie: Joannę Sobik i Agnieszkę Malinowską.
     Nad przebiegiem konkursu  czuwało JURY - zaproszeni goście: policjant  st. asp. Roman Harbaczewski oraz asp. sztab. Artur Woźnica, przedstawiciele  PSS-E w Rybniku  panie: Jolanta Głowacka i Marzena Palarz, strażacy Michał Gardawski i  Piotr Bieniasz  oraz ratownicy z Rybnickiego Sztabu Ratownictwa: Klaudia Kesten i  Dominik Szymczyk.
    Na zakończenie każda klasa przeszła przez przejście dla pieszych przy właściwej sygnalizacji świetlnej oraz czujnym oku policjant. Po czym uczniowie otrzymali  nagrody i słodki poczęstunek, a cała klasa pamiątkowy dyplom.
Po zakończonym konkursie uczniowie wyszli  na podwórko by od wewnątrz zobaczyć :karetkę, samochód policyjny i wóz strażacki. Mogli wszystkiego dotknąć, położyć się na noszach, nałożyć hełm, usłyszeć głos syren. Radość była  ogromna;)

Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji konkursu: dyrekcji, nauczycielom (szczególnie pani A. Kawczyńskiej, J. Labus, I. Bartoniek , M. Dudek, M. Kasprzak) opiekunkom oraz sponsorom nagród: Komitetowi Rodzicielskiemu, PZU  i pani doktor Annie Koterbie (firmie farmaceutycznej).

pielęgniarki : Barbara Dzieżok, Beata Szutka, Teresa Kachel
                                                                                                         NZOZ „Szkol-Med.”