"Pomaluję Twój świat na pomarańczowo"

13/06/2017, Tekst: Lucyna Ibrom, zdjęcia: Elwira Skutek

W piątek 9 czerwca 2017r.  gościliśmy  grupę osiemnastu  Dyrektorów Oddziałów ING Bank Śląski regionu Bielsko- Biała, którzy uczestniczyli w projekcie wolontariackim w ramach Dobrego Pomysłu pod nazwą „Pomaluję Twój świat na pomarańczowo”. Liderem projektu ze strony ING był Pan Janusz Koczy - Dyrektor oddziału w Rybniku, a koordynatorem ze strony beneficjenta była Pani Lucyna Ibrom - Dyrektor SZS-P. Na początek nasi goście zobaczyli przedstawienie szkolnego zespołu teatralnego „Baj” pod tytułem „Deszczowy poranek”. Następnie wraz z uczniami  wzięli udział w zabawach integracyjnych animowanych przez naszych nauczycieli. Wolontariusze ING asystowali i pomagali uczniom w zajęciach muzyczno - ruchowych, aromaterapeurtycznych, arteterapeutycznych, religii i innych. Zaangażowali się również w różne prace na rzecz szkoły takie jak: skręcanie szafek, segregowanie i prasowanie strojów teatralnych oraz przygotoewanie upominków dla dzieci. W ramach tej współpracy odmalowano dwie sale oraz doposażono je w meble i pomoce dydaktyczne. Jesteśmy bardzo wdzięczni i mamy nadzieję na dalszą współpracę.