Żyjemy zdrowo i bezpiecznie

04/05/2011, Zofia Stachoń i Barbara Dzieżok, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

Dnia 29 kwietnia 2011 r. w Specjalnym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rybniku odbyła się X edycja konkursu „Żyjemy zdrowo i bezpiecznie”. Imprezę rozpoczęła pani dyrektor witając zaproszonych uczniów placówek specjalnych z Rybnika wraz z opiekunami oraz gości, a jednocześnie jury: panią doktor NZOZ „Centrum Medyczne” policjantów z Rewiru Nowiny, Państwowej Straży Pożarnej, w Rybniku ratowników medycznych – ze Sztabu Ratownictwa Medycznego, przedstawiciela PSSE w Rybniku. Po krótkim przedstawieniu w wykonaniu uczniów SZSP  rozpoczęły się  konkurencje, które poprowadziły pielęgniarki Barbara Dzieżok i Beata Szutka oraz nauczyciele. Konkurencje dotyczyły zdrowego stylu życia, bezpieczeństwa i ruchu drogowego. Poprawność odpowiedzi oceniało jury. Całość była przeplatana piosenkami o tematyce zdrowotnej. Podczas krótkiej przerwy degustowano wiosenne kanapki przygotowane przez uczniów.

Na zakończenie, po prawidłowym przejściu przez pasy, pod czujnym okiem policjanta, każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrody, których sponsorem był Urząd Miasta w Rybniku.

Jednak najwięcej emocji wśród uczniów wzbudził: wóz strażacki, policyjny i ambulans, każdy mógł wejść do środka i zobaczyć wnętrze pojazdu.

Corocznie organizowany konkurs jest podsumowaniem realizowanej przez cały miesiąc kwiecień tematyki zdrowotnej, której celem jest kształtowanie umiejętności przewidywania i unikania zagrożeń oraz  radzenia sobie w różnych sytuacjach życia codziennego.