Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

28/03/2018, Iwona Jonderko, zdjęcia Magdalena Kasprzak

Szkolne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczęły się w naszej szkole, wraz z Wielkim Tygodniem. W Wielki Poniedziałek towarzyszyliśmy Panu Jezusowi w Drodze Krzyżowej. Starannie czyniliśmy znak Krzyża Świętego, prosząc o światło kroczenia właściwą drogą do nieba. W Wielki Wtorek przeprosiliśmy za nasze upadki w Sakramencie Pokuty. Potem uczestniczyliśmy w Eucharystii, podczas której ks. Piotr poświęcił przygotowane przez nas koszyczki z pokarmami na wielkanocny stół. Wielką Środę rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy, połączonej z celebracją Światła. Prosiliśmy Jezusa – nasze Światło, abyśmy dobrym przykładem pociągali innych do Niego. Już w klasach dzieliliśmy się radością przy wspólnym wielkanocnym stole.