Zabytkową Kolejką Wąskotorową

27/09/2018, Tekst, zdjęcia: Joanna Ibrom - Miler

Ostatni słoneczny dzień kalendarzowego lata uczniowie klas: IIIa, IVa i IVc  wraz z nauczycielami i opiekunami spędzili na wycieczce do Rudach Raciborskich. Do Rud dzieci dojechały autobusem komunikacji miejskiej, co już było dla niektórych z nich nie lada atrakcją. Na miejscu czekała na nich Zabytkowa Kolejka Wąskotorowa, która przewiozła  dzieci z Rud do Paproci. W trakcie postoju możnabylo sobie zrobić zdjęcie w czapce motorniczego. Później był czas na posiłek i krótki spacer, w trakcie którego dzieci zbierały kasztany. Na koniec dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka: lody w pobliskiej cukierni. Po słodkim poczęstunku dzieci bezpiecznie wróciły do szkoły. Dzień był niezwykle udany, tym bardziej, że pogoda była prawdziwie letnia.