Wizyta w Londynie w ramach Projektu ERASMUS+

27/11/2018, Tekst, zdjęcia - koordynatorzy projektu

   W  dniach od 19 do 23 listopada odbyła się nasza pierwsza wizyta job shadowing w ramach realizowanego projektu Erasmus „Europejski poziom nauczania szansą na pełny rozwój uczniów niepełnosprawnych”. Grupa sześciu nauczycielek naszej szkoły odwiedziła Queensmill School w Londynie. Dzięki gościnności i niezwykłej otwartości pracowników londyńskiej szkoły miałyśmy okazję poznać organizację jej pracy oraz obserwować zajęcia uczniów z autyzmem na różnych etapach edukacji. Poznałyśmy różne metody i narzędzia stosowane w czasie zajęć grupowych i terapii. Uczestniczenie w zajęciach, poznawanie sposobów wdrażania komunikacji alternatywnej, sposobów wykorzystywania różnych narzędzi i pomocy multimedialnych oraz obserwowanie zastosowania  w praktyce strategii postępowania w sytuacjach trudnych, było bardzo ciekawym i inspirującym doświadczeniem. Wspaniałym dopełnieniem naszej wizyty była możliwość zwiedzenia kilku najpiękniejszych miejsc w  Londynie.