Szkoły podobne do naszej - Wielka Brytania z programem Erasmus +

07/12/2018, Ilona Kobus

Pierwszy wyjazd w ramach projektu Erasmus + „5 senses for SEN” odbyliśmy do Wielkiej Brytanii (26-30 listopada 2018). Przez pięć dni nauczycielki z naszej szkoły - Ilona Kobus, Sylwia Strokosz, Patrycja Pawtel i Anna Szczęsny uczestniczyły w spotkaniu pedagogów z Litwy, Holandii, Polski i Wielkiej Brytanii, w Wellingborough.

Odwiedziłyśmy trzy różne szkoły dla osób ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi (SEN): gospodarza spotkania Rowan Gate, Friars School, Red Kite i Fairfields - szkoły podstawowe i gimnazjalne. Wzięłyśmy też udział w szkoleniu dotyczącym Integracji Sensorycznej oraz w zajęciach z muzykoterapii. Miałyśmy sposobność zapoznania się z metodami pracy stosowanymi w tych placówkach oraz różnorodnymi drogami oddziaływań edukacyjnych, w zależności od stopnia niepełnosprawności uczniów (w stopniu umiarkowanym, znacznym, głębokim), ze szczególnym uwzględnieniem komunikacji alternatywnej i integracji sensorycznej.

W ramach poznawania kraju i kultury naszych brytyjskich partnerów zwiedziłyśmy Londyn i Birmingham. Do Rybnika wróciłyśmy pełne wrażeń i pozytywnych emocji, oraz bogate w nowe doświadczenia i pomysły związane z udoskonaleniem, a także urozmaiceniem naszej pracy.