Kurs specjalistyczny w Barcelonie w ramach ERASMUS +

28/02/2019, Tekst: Martyna Płonowska - Troszka, zdjęcia: SZS-P

Erasmus+ Mobilność kadry edukacji szkolnej.

 

    W ramach realizowanego przez naszą szkołę projektu "Europejski poziom edukacji szansą na pełny rozwój uczniów niepełnosprawnych" dwoje nauczycieli wzięło udział w kursie specjalistycznym. 
Kurs "Creative Methods In Special Needs Education", który odbywał się w Barcelonie. Miał na celu poznanie aktywnych i kreatywnych metod pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Poprzez współdziałanie w międzynarodowym zespole poznali oni m.inn. metodę dramy, zabawy integracyjne oraz ćwiczenia aktywizujące uczniów oraz znaczenie ich stosowania dla rozwoju dziecka. Udział w szkoleniu pozwolił też na podniesienie kompetencji językowych nauczycieli, wymianę dobrych praktyk w edukacji uczniów ze specjalnymi potrzebami oraz nawiązanie nowych znajomości. Po zajęciach był też czas na zwiedzanie atrakcji Barcelony czemu sprzyjała słoneczna pogoda.