Z wizytą w Woodlands School w Londynie w ramach ERASMUS+

19/03/2019, Tekst: Martyna Płonowska - Troszka, zdjęcia: SZS-P

    Erasmus+ Mobilność kadry edukacji szkolnej.

 

    W ramach realizowanego przez naszą szkołę projektu "Europejski poziom edukacji szansą na pełny rozwój uczniów niepełnosprawnych" w dniach 11-15.03.2019 r. kolejna grupa nauczycieli odwiedziła szkołę specjalną w Londynie. Tym razem była to  Woodlands School. 

     W ramach tzw. job shadowing nauczycielki poznały m.in. organizację pracy szkoły, rodzaje zajęć, metody i formy pracy z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną, a często i ruchową, również z autyzmem. Przez pięć dni obserwowały zajęcia w różnych klasach na wszystkich etapach edukacyjnych. Dzięki temu poznały sposoby na praktyczne wykorzystywanie komunikacji alternatynej podczas różnego rodzaju zajęć, a także wykorzystanie nowoczesnych technologii.