Wiosenny konkurs edukacyjny

05/04/2019, Tekst: Aleksandra Szymała, zdjęcia: Małgorzata Dudek

3 kwietnia do młodszych uczniów Szkoły Podstawowej przyleciał wyjątkowy gość. Był nim Bocian - zwiastun Wiosny. Dzieci  radosną piosenką „Kle, kle boćku, witaj nam bocianie…” przywitały Gościa, który przyleciał z ciepłych krajów. Bocian chętnie wszystkich uczniów osobiście przywitał i uważnie się przyglądał, jak uczniowie sobie radzą podczas „wiosennych” konkurencji .

Najpierw było rozpoznawanie odgłosów zwierząt, które są charakterystyczne dla tej pory roku. Potem Bocian przeleciał z nami do ogródeczka, w którym postanowiliśmy zrobić porządki.
    Z piosenką na ustach „W naszym ogródeczku...” uczniowie grabili, siali nasionka, podlewali. Rozpoznawaliśmy narzędzia ogrodnicze, poznawaliśmy kwiaty i krzewy, które kwitną wiosną.
    Było wspólne przeliczanie i skakanie. Żabki nauczyły nas skakać i  wskazywać co jest „małe”, a co jest „duże”.

Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę: wychowawcą i dzieciom, natomiast paniom: Aleksandrze Szymała, Gabrysi Szojer i Małgorzacie Dudek za przygotowanie Konkursu, a panu Tadeuszowi za akompaniament:)