Wiosna za oknem

08/04/2019, Tekst: Bożena Bęczek, zdjęcia: Sylwia Szymura

Wiosna rozgościła się już u nas na dobre, dlatego 4 kwietnia 2019 r. uczniowie I i III oddziału rewalidacyjno-wychowawczego wraz z paniami spotkali się na lekcji pt. „Wiosna za oknem”, podczas, której mieli okazję polisensorycznie poznać świat. Celem zajęć była aktywizacja psychoruchowa uczniów, rozbudzanie zainteresowania otoczeniem, oraz rozwijanie różnych sposobów komunikowania się. Uczniowie mieli okazję poznać dary, które przyniosła do nich Pani wiosna. Podczas aktywności oglądali bratki, stokrotki, kwiaty forsycji, oraz zielony szczypiorek mieli również okazję zobaczyć różne nasionka poznać ich kształt, wielkość i kolor. Bawili się również w ogrodników i w ziemi posiali nasiona owsa. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie zajęciami, byli zaangażowani w wykonywane czynności i cieszyli się ze wspólnego spotkania. Ten dzień przyniósł wszystkim dużo pozytywnych wrażeń, oraz ciekawych doświadczeń.