Kolonie letnie Sokole Ranczo 2019

02/08/2019, Tekst: Agnieszka Antosz, zdjęcia: SZS-P

Dzień 1

W licpu 2019 r. spora ekipa naszych uczniów pod opieką pracowników naszej szkoły zawitała ponownie na Sokolim Ranczo w Biskupicach, gdzie nasza szkoła, pod wodzą pani Agnieszki Antosz - kierownika wyjazdu, zorganizowała kolejne kolonie letnie. Rozpoczynamy dziesięć dni na łonie natury w sprzyjających warunkach atmosferycznych i z dużym pokładem dobrego humoru. Zapraszamy dorelacji i fotogalerii:)

Dzień 2

Drugi dzień naszych kolonii minął nam na warsztatach ,,Leśny świat", podczas których spacerowaliśmy po lesie, rozpoznając drzewa, szukając śladów zwierząt i słuchając odgłosów lasu. Wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne wykorzystując ciekawe materiały przyniesione z lasu. Pogoda sprzyja spacerom i długiemu pobytowi na świeżym powietrzu.

Dzień 3

Dzisiaj pojechaliśmy do Żarek do Manufaktury Słodyczy obserwować jak powstają lody. Po własnoręcznym ozdobieniu lodowych przysmaków mogliśmy je zjeść. Po południu wypisywaliśmy kartki i świętowaliśmy urodziny Pani Ani. Dzień zakończyliśmy zajęciami sportowymi na terenie ośrodka.

Dzień 4

Kolejny dzień naszych kolonii na kolejnych warsztatach tym razem ekologicznie i na talerzu. Zbiory warzyw w ogródku i sadzie zakończyliśmy przygotowaniem sałatek:jarzynowej i owocowej. Było pysznie i kolorowo tym bardziej, że po ciszy poobiedniej odbyły się zajęcia plastyczne.

Dzień 5

Piątkowy dzień rozpoczęliśmy wizytą w Żarkach w Kampusie Eureka. Uczestniczyliśmy w lekcji żywej historii słuchając opowiadań o dawnych średniowiecznych czasach..Mogliśmy dotykać zbroje i miecze ,przymierzać dawne nakrycia głowy i spróbować napisać lub narysować piórem na wzór dawnych skrybów. Wycieczkę zakończyliśmy wykonaniem pamiątkowych toczków i mieczy. Po obiedzie odbyły się kolejne zajęcia sportowe. Dochodzimy do coraz większej wprawy w jeździe na rowerze trójkołowym i hulajnodze. Ujawniają się talenty w strzelaniu z łuku.

Dzień 6

Kolejny dzień na koloniach minął wesoło i aktywnie. W Zagrodzie Maciejówka mieliśmy okazję wykonać techniką filcowania obrazki własnego pomysłu. W drodze na Sokole Ranczo podjechaliśmy do Żarek na małe co nieco.Dzień zakończyliśmy zajęciami z hipoterapii i turniejem łuczniczym.

Dzień 7

Minął już tydzień na kolonii w Sokolim Ranczo. Kilka zdjęć w galerii przedstawia domki i pokoje w których się zadomowiliśmy przez ten czas. Dzisiejszego dnia uczestniczyliśmy w Festynie zorganizowanym w miejscu naszego pobytu. Do zabawy oczywiście nikt nie musiał nas namawiać. Oczywiście nie obyło się bez spaceru po lesie i wizycie na placu zabaw. Festyn zakończyło ognisko i dyskoteka z karaoke dla chętnych. To był udany dzień.

Dzień 8

Powoli kolonie zbliżają się do końca.Dzisiejszą całodniową wycieczką żegnaliśmy się z Sokolimi Górami spacerując pod Zamkiem w Olsztynie wokół malowniczych wapiennych skał.Odwiedziliśmy również Sanktuarium w Leśniowie. Zaopatrzeni w pamiątki z pobytu, miłe wspomnienia i zdjęcia wieczór spędziliśmy odpoczywając przy ognisku.
Dzień 9

Minął przedostatni dzień kolonii spędzony na terenie ośrodka w spokojnej atmosferze.Skorzystaliśmy z pogody, która przez cały czas pobytu była optymalna do wycieczek i innych aktywności.Odbyły się ostatnie zajęcia z hipoterapii, zajęcia sportowe oraz podsumowania konkursów: czystości i łuczniczego.Wszyscy otrzymali drobne pamiątki. Z wielką ochotą obejrzeliśmy zdjęcia z pobytu na kolonii, przypominając sobie każdy dzień.

Dzień 10

Kolonie w Sokolim Ranczo dobiegły końca. W ostatni dzień w Przystani Leśniów koloniści uczestniczyli w warsztatach wykonując pizzę.Żegnamy się z Żarkami i pięknymi okolicami Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Gratuluję wszystkim uczestnikom kolonii wzorowego zachowania,dziękuję za wspólnie spędzony czas. Serdecznie i z wielkim szacunkiem dziękuję kadrze kolonijnej za ogrom pracy, opiekę nad swoimi podopiecznymi na najwyższym poziomie,pomysłowość,oraz za okazywane podczas całego pobytu serce i ciepło.

,,Połączenie sił to początek pozostanie razem to postęp wspólna praca to sukces". (Henry Ford) Szanowna kadro: pani Asiu, Aniu, Anetto, Iwono, Patrycjo, Aniu, Beato dziękuję Wam za to,że połączyłyśmy siły we wspólnej pracy,która niewątpliwie złożyła się na sukces. Kierownik kolonii Agnieszka Antosz

FOTOGALERIA I

FOTOGALERIA II