Wizyta w Raquel Paya w Denii w ramach programu ERASMUS +

17/06/2019, Tekst, zdjęcia: Martyna Płonowska - Troszka

   W czerwcu odbył się kolejny wyjazd naszych nauczycieli w ramach realizowanego projektu "Europejski poziom edukacji szansą na pełny rozwój uczniów niepełnosprawnych" programu Erasmus+. Wizyta job shadowing miała miejsce w szkole specjalnej Raquel Paya w Denii, w Hiszpanii. Nauczyciele poznali hiszpański system edukacji osób z niepełnosprawnością intelektualną, organizację pracy szkoły, stosowane metody i formy pracy. Dowiedzieli się jak w Hiszpanii w czasie codziennych zajęć szkolnych przygotowuje się uczniów do wykonywania czynności życia codziennego oraz umiejętności przydatnych w dorosłym życiu. Ponadto nauczyciele mieli okazję obserwować wykorzystanie różnych form komunikacji alternatywnej oraz zastosowanie nowoczesnego sprzętu multimedialnego. Nauczyciele mieli także okazję uczestniczyć w szkolnej wycieczce- rejsie katamaranem oraz w wielkim gotowaniu paelli. Dzięki mobilności nasi koledzy mieli też okazję bliżej poznać kulturę Hiszpanii, a także piękne zakątki Denii.