Zielona Szkoła Górki Wielkie 2019

07/06/2019, Tekst, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

W dniach 30.05 - 05.06. 2019 r. miała miejsce pierwsza z dwóch tegorocznych, organizowanych przez naszą placówkę, "Zielonych Szkół. Wzięło w niej udział 21 uczniów naszej szkoły, wśród nich podopieczni Oddziałów Rewalidacyjno - Wychowawczych, oraz  11 opiekunów, pracowników naszej szoły, z panią  kierwonik wyjazu Iwoną Bartoniek na czele.

W Gókach Wielkich, gdzie po raz kolejny gościliśmy w Ośrodku SANGOS,  uczestnicy "Zielonej Szkoły" mieli okazję korzystać z proponowanych zajęć edukacyjnych, warsztatów tematycznych, wycieczek krajoznawczych, zajęć sportowo - rekreacyjnych, realizując w ten sposób program profilaktyki zdrowotnej oraz program regionalnej edukacji przyrodniczej i ekologicznej.

Wyjazd rozpoczął się od wizyty w Dream Park w Ochabach, gdzie nasi uczniowie zwiedzili park miniatur, park prehistoryczny, odwiedzili kino 6D, skorzystali z atrakcji placów zabaw, no i odwiedzili dom "do góry nogami".

Kolejne dni to szereg wycieczek: wycieczka do Wisły z przejażdżką Ciuchcią Martusią i  wizytą na Skoczni Narciarskiej,  wizyta  w Domu Chleba, gdzie miały miejsce bardzo atrakcyjne zajęcia edukacyjne i warsztatowe, wypad do Ustronia z odwiedzinami Równicy i  Leśnego Parku Niespodzianek, a także wyjazd do Brennej i zajęcia w Koziej Zagrodzie.

Podczas wyjazdu miało miejsce także  szereg zajęć warsztatowych, wśród nich realizowane na terenie ośrodka zajęcia z robienia pizzy. Nie zabrakło zajęć sportowych  i rekreacyjnych, czy to na terenie pobliskiego placu zabaw, czy na ośrodkowym terenie sportowym. Nie obyło się bez zajęć integracyjnych przy muzyce czy ognisku.

Wszystkiemu towarzyszyła niezykle sprzyjająca pogoda, no i dobre humory uczestników:)

Kolejną Zieloną Szkołę możemy uznać za niezwykle udaną. Mamy nadzieję, że podobne zdanie mają wszyscy uczestnicy:)

DZIĘKUJEMY!!!

Zapraszamy do mini galerii zdjęciowej z wyjazdu poniżej, natomiast