Kreatywnie przez pory roku - wrzesień 2019

30/09/2019, Tekst, zdjęcia: Danuta Ficner

Wrzesień, to dla uczniów czas sporych zmian związanych z rozpoczęciem roku szkolnego. Często wiąże się ze zmianą sal, nauczycieli, przedmiotów… To też czas, kiedy po letnim odpoczynku trzeba znowu przyzwyczaić się do pracy i nauki. Aby uprzyjemnić naszym wychowankom czas spędzany w szkole, staramy się, by zajęcia były dla nich ciekawe, i by umożliwiały im jak najpełniejszy rozwój, także ich zainteresowań.

Jednymi z takich zajęć są zajęcia rozwijające kreatywność. W ich ramach klasa VIa, VIIa oraz VIIIb będzie kreatywnie przechodziła przez pory roku pod kierunkiem pani Danuty Ficner.
    Uczniowie będą utrwalali poznane już we wcześniejszych latach techniki plastyczne, ale też będą poznawali nowe, m.in. scrapbooking. Będą także uczyli się obsługi nowych narzędzi, m.in. trymera oraz maszynki wycinająco - tłoczącej
    We wrześniu uczniowie tych klas stworzyli ozdoby do swoich sal, którymi były słoneczniki na okna, czy sowy – symbol mądrości, wykonane m.in. z rolek po papierze toaletowym, za pomocą techniki scrapbookingu.
   A że zajęć rozwijających kreatywność jest sporo w planie, uczniowie pożegnali lato, tworząc letnią łąkę, pełną kwiatów i motyli. Uczyli się obsługi dziurkaczy oraz samodzielnego tworzenia kompozycji. Stworzyli także ilustracje słoneczników, posługując się przy tym stemplami z ziemniaka, czy malując widelcem. Niezwykle kolorowe prace: jabłka i liście powstały z wydzieranych kawałków papieru, czym sami uczniowie byli mile zaskoczeni. Wszystkie te zajęcia sprawiły im wiele radości, a przy okazji powstały bardzo ciekawe prace.