"Smacznie, zdrowo, kolorowo - wrzesień 2019

29/09/2019, Tekst, zdjęcia: Danuta Ficner

W ramach zajęć rozwijających kreatywność uczniowie klas VIIa i VIIIb oraz VIa uczą się przygotowywać smaczne i zdrowe posiłki pod czujnym okiem pani Danuty Ficner, która specjalnie dla nich przygotowała zestaw potraw pod wspólną nazwą: „Smacznie, zdrowo, kolorowo”.

Wszystkie poznane przepisy będą przechowywane w specjalnym zeszycie - „Przepiśniku”.
    We wrześniu uczniowie poznali i przygotowali takie potrawy jak: kanapki z jajkiem/sałatkę
z jajkiem, pastę z awokado, gazpacho.
     Poza przepiśnikiem, uczniowie 3 razy w tygodniu wykonują koktajle: czerwony – truskawkowy, żółty – z mango oraz zielone – ze szpinakiem.
     Uczniowie klasy VIIIb upiekli także ciasto ze śliwkami. Były to śpiewające zajęcia, ponieważ przepis, to także tekst piosenki, który bardzo naszym uczniom przypadł do gustu.  Z przyjemnością wracają do tej piosenki nie tylko na zajęciach w kuchni.
     Jak dotąd, wszystkie potrawy bardzo smakują naszym wychowankom, co można zobaczyć na zdjęciach i usłyszeć podczas rozmów z nimi. Mamy nadzieję, że kolejne posiłki będą przygotowywać z równym zaangażowaniem i że będą im również smakowały.