Lekcja patriotyczna

11/11/2019, Tekst: Magdalena Kasprzak, zdjęcia: Ewelina Jagieło

Dnia 8 listopada 2019 r, tuż przed Narodowym Świętem Niepodległości, miała miejsce w naszej szkole LEKCJA PATRIOTYCZNA. Wzięła w niej udział część uczniów ze starszych klas.  Lekcja stanowiła podsumowanie realizacji listopadowych ośrodków tematycznych związanych z edukacją patriotyczną. Podczas lekcji miały miejsce zadania związane z narodową symboliką - flagą i godłem. Uczniowie, z pomocą komunikacji alternatywnej i wspomagającej, mieli też okazję pochylić się nad treścią wiersza "KTO TY JESTEŚ?". Nie zabrakło też humorystycznej zabawy z wykorzystaniem balonów w barwach narodowych:). Uwieńczeniem zajęć było odśpiewanie, wraz z resztą społeczności szkolnej, HYMNU POLSKI w ramach ogólnopolskiej akcji "SZKOŁA DO HYMNU".