Zimowy Obóz Sportowy Olimpiad Specjalnych z udziałem naszych uczniów

16/12/2019, Tekst, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

Klaudia, Tomek oraz Kacper - uczniowie naszej szkoły podstawowej, a zarazem sportowcy działającego przy szkole Klubu Olimpiad Specjalnych PROMYK Rybnik wzięli udział w Zimowym Obozie Sportowym Olimpiad Specjalnych. Wraz z klubowymi kolegami oraz sportowcami Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska - Śląskie w dniach 6-16.12. 2019 r. w Istebnej mieli okazję trenować, przede wszystkim, narciarstwo zjazdowe.

Podczas obozu nie zabrakło także i innych zajeć sportowych, wśród których dominowała piłka nożna na ośrodkowej hali sportowej. W programie obozu pojawiły się także zajęcia rekreacyjne na pływalni, zajęcia muzyczno ruchowe i integracyjne oraz turniej piłki nożnej.  Wszystko pod okiem instruktorów narciarstwa zjazdowego, trenera piłki nożnej oraz trenerów i opiekunów Olimpiad Specjalnych. Nad naszymi uczniami  opiekę sprawowała pani Magdalena Kasprzak wspierana przez panią Sylwię Olesińską Mysliwiec - instruktora narciastwa zjazdowego, trenera Klubu Olimpiad Specjalnych PROMYK Rybnik.

Organizatorem obozu był Oddział regionalny Olimpiady Specjalne - Polska - Śląskie, dzieki wsparciu finansowemu Ministrerstwa Sportu i Samorządu Województwa Sląskiego.

GRATULUJEMY NASZYM SPORTOWCOM WYTRWAŁOŚCI I OSIĄGNIETYCH POSTĘPÓW szczególnie w tej trudnej dyscyplinie jaką jest narciarstwo zjazdowe!!! BRAWOOOO!!!!

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA PROFILU FACEBOOKOWYM OLIMPIADY SPECJALNE POLSKA - ŚLĄSKIE - TUTAJ