"Ubierz zdjęcie w ramkę", warsztaty w Muzeum w Rybniku

26/02/2020, Tekst: Ilona Kobus, zdjęcia: I.Kobus, A. Śpiewok

Współpraca naszej szkoły z Muzeum w Rybniku owocuje ciekawymi, cyklicznymi wydarzeniami. Jednym z  nich są warsztaty muzealne. Dnia 21.02 2020 r.  nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Ubierz zdjęcie w ramkę”.

Wykonywaliśmy ramki na zdjęcia grupowe. Zajęcia praktyczne poprzedził krótki, ale niezwykle ciekawy wykład na temat historii fotografii - jako pamiątki z różnych uroczystości i zapisu dawnych obyczajów. Oglądaliśmy historyczne już aparaty fotograficzne oraz niebywale piękne i majestatyczne, dawne fotografie.

W drugiej części muzealnego spotkania ozdabialiśmy drewniane ramki - każdy uczeń według własnego pomysłu i zgodnie z indywidualnym gustem. Podczas gdy my zagłębiliśmy się w artystycznej działalności, organizatorki warsztatów przygotowały dla nas piękne, pamiątkowe zdjęcie, które wspólnie umieściliśmy w przygotowanych ramkach.