Informacja dla rodziców

11/03/2020, Dyrektor Agnieszka Antosz

INFORMACJE DLA RODZICÓW

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych podjęte przez MEN  na podstawie tzw. specustawy, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Rodzicu:

Ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 -25 marca br. W Przedszkolu i Szkole Podstawowej 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze. Bardzo proszę zgłoś ten fakt  telefonicznie wychowawcy.

W placówce przez cały okres zawieszenia zajęć funkcjonować będzie dyżur telefoniczny od godz.7.00-16.00: 32/42-26-407  lub w sytuacjach ważnych poza czasem funkcjonowania placówki: 502-069-543.

W sprawach wychowawczych i innych dotyczących Państwa dzieci wymagającymi omówienia i konsultacji proszę kontaktować się telefonicznie z wychowawcami oraz pedagogiem szkolnym: 508-334-369.

Jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje  na temat zasiłku dla rodzica dziecka niepełnosprawnego znajdziesz na stronie internetowej ZUS, druki są też dostępne w sekretariacie szkoły: https://www.zus.pl/wzory-formularzy/zasilki/zasilek-opiekunczy - formularze ZAS-36, Z-15A).

Przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny.

Rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły na stronie internetowej szkoły.

Dziękuję za odpowiedzialną postawę z Państwa strony. Jestem przekonana, że działania profilaktyczne przyniosą pożądany skutek zdrowotny dla całej społeczności szkolnej.

Agnieszka Antosz

Dyrektor SZS-P w Rybniku