Warsztaty z zakresu komunikacji alternatywnej

05/03/2020, Lucyna Łazarska

     W ramach upowszechniania rezultatów realizowanego przez naszą szkołę projektu Erasmus "Europejski poziom edukacji szansą na pełny rozwój uczniów niepełnosprawnych" odbyły się w szkole warsztaty z zakresu edukacji alternatywnej. W spotkaniu udział wzięlo prawie trzydziestu nauczycieli i terapeutów z placówek przedszkolnych, specjalnych oraz szkół masowych z Rybnika i okolicznych miejscowości. Nasi nauczyciele przedstawili podstawowe założenia komunikacji alternatywnej, wiele przykładowych pomocy tematycznych oraz mozliwości wykorzystywania ich w pracy z dziećmi. Ponadto pokazali jak można wykorzystywać różnego rodzaju pomoce z zakresu komunikacji alternatywnej w motywowaniu uczniów do pracy. Nauczyciele dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem zdobytym również podczas wyjazdów do szkoł zagranicznych. Uczestnicy warsztatów bardzo pozytywnie ocenili spotkanie i chętnie wezmą udział w kolejnych tego typu spotkaniach.