Ogłoszenie dla Rodziców

25/03/2020, Dyrektor SZS-P

Szanowni Rodzice

W związku z  wejściem w życie w dniu 25 marca 2020r. Rozporządzenia MEN dot. czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty informję, że:
1.Od dnia 25 marca 2020 r. do odwołania będzie prowadzone zdalne nauczanie.Metody i formy pracy zdalnej uzależnione będą od ustaleń z wychowawcą oraz nauczycielami prowadzącymi inne zajęcia rewalidacyjne w danej grupie. W zależności od rodzaju zajęć zdalne nauczanie realizowane będzie przez przekazywanie indywidualnie dobranych do potrzeb uczniów materiałów edukacyjnych, ćwiczń, kart pracy oraz propozycji różnorodnych zajęć i zabaw do wykorzystania przez rodziców do pracy z uczniami w domu w formie grupowych lub indywidualnych konsultacji
z wykorzystaniem dostępnych sposobów komunikacji elektronicznej (w zależności od możliwości).
2. Podstawowym sposobem komunikacji rodzica z wychowawcą i innymi nauczycielami prowadzacymi zajęcia w danej klasie/grupie pozostaje kontakt telefoniczny i mailowy (ustalony z wychowawcą klasy/grupy) oraz strona internetowa i facebookowa szkoły.
3. Rodzice mają możliwość odbywania konsultacji z nauczycielem wychowawcą i innymi nauczycielami prowadzącymi zajęcia z danym uczniem odnośnie realizowania wybranych treści Indywidualnego Programu Edukacyjno -Terapeutycznego,  Indywidualnego Programu Rewalidacyjno - Wychowawczego i Indywidualnego Programu Wczesnego Wspomagania Rozwoju poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy wg. harmonogramu ustalonego indywidualnie z wychowawcą i pozostałymi nauczycielami specjalistami. W każdej innej ważnej sprawie rodzice kontaktują się z wychowawcą klasy/grupy.
                                                                                                                          Agnieszka Antosz
                                                                                                               dyrektor SZS-P w Rybniku