Pielęgniarka szkolna zdalnie do uczniów i rodziców

09/04/2020, NZOZ "Szkol - Med" S.C.

PIELĘGNIARKA SZKOLNA ZDALNIE DO SWOICH UCZNIÓW

Świat stoi dziś w obliczu wielkiego wyzwania, jakim jest walka z wirusem COVID-19. Wirusem, który zabiera tysiące żyć ludzkich, paraliżując gospodarkę państwa na całym świecie i stosunki międzyludzkie. Wymusza to na nas reorganizację naszej codzienności. Wiele zakładów pracy w trosce o zdrowie i życie swoich pracowników zdecydowało się na zdalne świadczenie pracy. Taka decyzja zapadła tez wszystkich szkołach w całej Polsce. Na terenie każdej szkoły swoje usługi świadczą również pielęgniarki. W ramach swojej pracy m.in. udzielają one porad profilaktycznych i ambulatoryjnych. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Szkol-Med.” S.C. z siedzibą w Rybniku świadczący usługi na terenie Państwa placówki szkolnej biorąc pod uwagę aktualną sytuację, w jakiej znalazł nasz kraj w dobie walki z pandemią, podjął decyzją o poszerzeniu swojej pracy zdalnej w celu uświadamiania uczniów o grożącym nam niebezpieczeństwie.
     Jednym z obowiązków, pielęgniarki szkolnej jest oświata zdrowotna np. prelekcje profilaktyczne o tematyce zdrowotnej. Dziś w dobie pandemii nasza praca jeszcze bardziej zyskuje na znaczeniu, dlatego też podjęłyśmy decyzję o przygotowywaniu  raz w tygodniu mini wykładów, które będziemy przesyłać uczniom z naszych szkół za pośrednictwem szkolnej strony internetowej lub e –dziennika.. Wykłady te będą poświęcone tematyce wirusa COVID-19:  i nie tylko. Pierwszy z wykładów „Zadbaj o zdrowie swoje i innych - w święta pozostań w domu” przesyłamy Państwu już dziś.
    Jako pielęgniarki jesteśmy również świadome, jak w dobie pandemii utrudniony jest dostęp do przychodni, czy szpitali. Znaczna część medyków pochłonięta jest walką z koronawirusem. Wiemy też, jak wielu pracowników służby zdrowia jest zarażonych, a fakt, że liczba pielęgniarek i lekarzy w Polsce jest stosunkowa mała, dodatkowo komplikuje całą sytuację. W związku z tym nasze pielęgniarki szkolne udostępniają służbowego maila do kontaktu:  szsp.szkol.med.rybnik@gmail.com
     Za jego pośrednictwem zarówno uczniowie, jak i ich rodzice mogą skontaktować się z nami, jeśli mieliby jakiekolwiek pytanie dotyczące samego wirusa, jak i poradzić się w kwestiach medycznych (np. jaki podać lek, jak i czym opatrzeć ranę, gdzie się zgłosić z daną dolegliwością, czy wymagana jest konsultacja z lekarzem). Jesteśmy do dyspozycji naszych uczniów każdego dnia. Mail sprawdzany będzie na bieżąco, a na wszelkie zapytania odpowiedzi udzielimy w miarę swoich kompetencji.

Życzymy zdrowych spokojnych Świąt Wielkanocnych!

NZOZ „Szkol-Med.”S.C.