KONKURS "Oddaj używany telefon komórkowy"

17/04/2020, SZS-P

W ramach zbliżającego się Dnia Ziemi jako szkoła chcemy wziąć udział w XIV edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej w formie KONKURSU pod hasłem:

"ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY",
którego organizatorem jest firma Ekophone.

Na czym polega nasz konkurs?

Konkurs polega na zebraniu przez szkołę / przedszkole (np. przez samorząd uczniowski) wśród uczniów starych, używanych, niepotrzebnych telefonów komórkowych bez baterii w zamian za atrakcyjne nagrody i kupony pieniężne. Telefony po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych mogą trafić do krajów rozwijających się w Afryce i Azji gdzie będą mogły jeszcze przez lata służyć innym dzieciom.

ZBIERAMY - UŻYWANE TELEFONY KOMÓRKOWE BEZ BATERII.

TERMIN ZBIÓRKI - do 15 maja 2020r.

NAGRODY:
- Każda szkoła lub przedszkole za każdy 1 kg zebranych telefonów otrzyma 5 zł w postaci kuponów pieniężnych „Sodexo”.
- Każda szkoła lub przedszkole za najlepsze przeliczniki (relacje) ilości zebranych kg telefonów do ilości uczniów w szkole otrzyma nowoczesne, cyfrowe aparaty fotograficzne.
- Zwycięzca konkursu otrzyma atrakcyjną nagrodę główną w kwocie 2.000 zł do wyboru spośród nagród przewidzianych w regulaminie konkursu .

TELEFONY ZBIERANE BĘDĄ W NASZEJ SZKOLE DO SPECJALNIE OZNAKOWANEGO POJEMNIKA UMIESCZONEGO NA PARTERZE SZKOŁY W OKOLICACH PORTIERNI.

Z uwagi na obecną sytuację, związną z czasowym ograniczeniem funckjownowania placówek oświatowych, oraz na obostrzenia dotyczące przemieszczania, się mamy propozycję na ten moment taką, by:

ZBIERAĆ / PRZYGOTOWAĆ TELEFON /TELEFONY W DOMU,
W MOMENCIE ZMIANY OBOWIĄZUJĄCYCH OBOSTRZEŃ DOSTARCZYĆ JE DO SZKOŁY,
ewentualnie dostarczyć przy okazji - jeśli akurat muszą Panstwo załatwić pilne sprawy w szkole lub okolicy.

SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO PRZYŁĄCZENIA SIĘ DO KONKURSU!