Projekt "Żyjemy aktywnie i zdrowo" i 10 tyś. euro!!!

15/05/2020, Tekst: Martyna Płonowska - Troszka

  Chcieliśmy się podzielić z Państwem bardzo dobrą nowiną.


    Dzięki współpracy ze  Stowarzyszeniem OLOGOS i pracownikami rybnickiego sklepu Auchan przygotowaliśmy projekt „Żyjemy aktywnie i zdrowo”, który zdobył akceptację komisji konkursowej Fundacji Auchan! Otrzymaliśmy 10 tyś. euro!!! 
    Fundacja Auchan wspiera dzieci i młodzież w działaniach, które pozwalają cieszyć się lepszym zdrowiem, być aktywnym, zdrowo się odżywiać i dbać o siebie.
    Działania projektowe mają na celu promowanie zdrowego odżywiania dzieci i młodzieży poprzez m.in. organizację cyklu integracyjnych warsztatów kulinarnych, wizyt w sklepie mających na celu poznawanie różnego rodzaju owoców i warzyw i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.     W zaplanowanych aktywnościach udział wezmą także wolontariusze-pracownicy sklepu Auchan oraz ich rodziny.
    Doposażona zostanie nasza kuchnia dydaktyczna, a szkolny plac zabaw wzbogaci się o naziemne trampoliny, ścieżkę sensoryczną oraz zadaszoną piaskownicę.