Erasmus+ Mobilność kadry edukacji szkolnej, tym razem w Grecji.

10/03/2020, Tekst, zdjęcia: Martyna Płonowska - Troszka

 W ramach realizowanego przez naszą szkołę projektu "Europejski poziom edukacji szansą na pełny rozwój uczniów niepełnosprawnych" dwie nauczycielki wzięły udział w kursie specjalistycznym. 

Kurs "Digital Storytelling Tools & Educational Video Production - Web 3.0 " odbywał się w Atenach, w Grecji. Miał na celu poznanie cyfrowych narzędzi do przygotowywania różnorodnych pomocy dydaktycznych przy użyciu komputera. W trakcie zajęć uczyłyśmy się tworzyć proste komiksy, montować krótkie filmiki wykorzystując zdjęcia, dodawać do nich narrację czy tekst. Udział w szkoleniu i praca w międzynarodowej grupie pozwoliły nam także na podniesienie naszych umiejętności komunikacyjnych w zakresie posługiwania się językiem angielskim. Po zajęciach natomiast miałyśmy czas, by zwiedzić największe atrakcje Aten.