Bystre oko

23/10/2009, Zdjęcia: Lucyna Łazarska

W dniu 23 października z inicjatywy naszej szkoły odbył się Konkurs Turystyczno - Krajoznawczy "Bystre oko - tropami jesieni".

W konkursie, który odbywał się na ścieżce edukacyjnej Nadleśnictwa Rybnik nasi uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum zmagali się w różnorodnych konkurencjach z uczniami Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 15. Szczególne otoczenie w którym odbywał się konkurs pozwoliło uczniom wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale również umiejętnościami z zakresu orientacji w terenie, znajomością leśnych zwierząt i ich zwyczajów.

Po trudnych konkurencjach na uczestników czekało pieczenie kiełbasek i zasłużone nagrody.

Konkurs przygotowały i prowadziły Lucyna Łazarska i Martyna Płonowska - Troszka.