Poznajemy instrumenty muzyczne

27/10/2009

Dnia 27 października odbyła się w naszej szkole audycja muzyczna p.t.: ,,Poznajemy instrumenty muzyczne". Do uczestnictwa w spotkaniu zostały zaproszone przedszkolaki z rybnickich przedszkoli nr 10 i nr 42.

Wśród zaproszonych gości byli: znakomity muzyk znany w Rybniku i nie tylko, pan Andrzej Kocyba, który zaprezentował trzy instrumenty: kontrabas, tubę i gitarę, drugim "gościem" był nasz muzyk pan Dariusz Panek, który pokazał budowę i brzmienie fletu i saksofonu. Oprócz zaproszonych muzyków, pan Tadeusz Janowicz pokazał uczestnikom audycji brzmienie akordeonu. Nad całością spotkania czuwała pani Joanna Sobik, która prowadziła z dziećmi pogadankę oraz prowadziła zabawy muzyczno-ruchowe.

Dzieci zebrane na sali gimnastycznej poznały opis, budowę i brzmienie przedstawionych instrumentów. Mogły również posłuchać znanych melodii zagranych na tychże instrumentach. Był tez czas, aby wraz z profesjonalnymi muzykami zagrać w małej orkiestrze na instrumentach perkusyjnych oraz zaśpiewać z nimi znane i popularne w szkole piosenki. Audycję można uznać za sukces gdyż dzieci nie do końca jeszcze kojarzyły wszystkie instrumenty: np.: kontrabas "mylono" z gitarą albo ze skrzypcami itp. Pod koniec zapowiedziano kolejne spotkania z muzyką.

Organizatorami audycji byli: Joanna Sobik i Tadeusz Janowicz.